Almanya Kargo / Türkiye – Almanya arasında kargo gönderimi yapmak için Avrupa Kargo olarak Almanya kargo hizmetinin detaylarını sayfamızda bulabilirsiniz.

Türklerin en fazla yaşadığı yerlerden biri olan Almanya’ya Türkiye’den çok fazla kargo gönderimi ve alımı yapılmaktadır. Diğer tüm Avrupa ülkelerine olduğu gibi Almanya’ya verilen kargo hizmetlerinde Avrupa Birliği Gümrük Yasaları mevcuttur. Her ülkenin gümrük mevzuatı ise değişkenlik gösterebilmektedir. Avrupa Kargo Almanya kargo hizmetimiz kapsamında gümrük mevzuatı, yasalar, kargo şartlarına uygun olarak işlem yapmaktayız.

Almanya’ya kargo gönderimi yaparken seçtiğiniz firmanın gümrük mevzuatını, yasaları bilmesi ve buna göre hizmet vermesi gerekir. Avrupa Kargo firmaları aracılığı ile yurtdışına paket, zarf, koli, doküman, belge, ihracat ürünleri vb. gönderim ve alımları yapabilirsiniz. Avrupa Kargo uluslararası kargo hizmeti ile Almanya’nın tüm bölgelerine kargo gönderimi ve alımını zahmetsiz bir şekilde yapabilirsiniz.

Almanya’ya kargo gönderimi yapmadan önceden göndereceğiniz ürünün yasal olup olmamasına dikkat etmeniz gerekir. Kargo mevzuatına göre bazı ürünlerin gönderimi yasaktır. Hangi ürünlerin yasak olduğunu Taşıma Standartlarımız sayfasından kolayca öğrenebilirsiniz.  Ürünün cinsine ve ağırlığına göre özel bir paketleme yapılarak gönderilmesi gerekir. Aksi takdirde kargonuz gideceği yere sağlam bir şekilde ulaşamayabilir. Avrupa Kargo olarak verdiğimiz tüm kargo hizmetlerinde özel paketleme çözümlerimiz ile eşyalarınızın zarar gelmeden göndereceğiniz yere teslimatını gerçekleştiriyoruz. Almanya’ya kargo gönderimi yapmadan önce bilmeniz gereken önemli bir nokta Bireysel Müşterilerimiz için  kargonuzun mal değerinin 70 EURO üstünde olması takdirde ekstra vergilendirme yapılacağıdır Kurumsal müşterilerimiz için herhangi bir fiyat m3 ve benzeri bir kısıtlama bulunmamaktadır . Gümrük mevzuatına göre 70 EURO üzerindeki gönderiler için vergilendirme artmaktadır bası durumlarda 70 € ve altı kargolarda da vergilendirme yapılmaktadır. Diğer bir dikkat edilmesi gereken önemli nokta ise yine bireysel müşterilerimiz için gönderinin ağırlığının 150 kilogram/desi ve üzeri olması halinde gümrük mevzuat işlemlerine tabi tutulacağıdır. Ağırlığı 150 kilogram/desi üstünde olan gönderiler gümrükten geçerken görevliler tarafından detaylı olarak incelenmektedir. Bu yüzden gönderim yaparken bu iki noktaya dikkat etmek gerekir.

Almanya Kargo Hizmeti

Türkiye’den Almanya’ya kargo gönderimi  yaparken kargo gönderim seçeneğinize göre ücretlendirme yapılmaktadır. Ekspres kargo veya Standart kargo seçeneklerinden birini seçip kargo gönderimi yapabilirsiniz. Kargonuzun en kısa sürede göndereceğiniz yere ulaşması için ekspres kargo hizmetini tercih etmelisiniz. Kargonuzun hızlı yani ekspres bir şekilde gitmesi için hava kargo yolu ile gönderiminin yapılması gerekir. Almanya uçak kargo hizmetimiz ile gönderilerinizi aynı gün veya bir sonraki gün adrese teslim ediyoruz.

 

 

Türkiye’nin her şehrinden Almanya’ya 1 ila 3 gün içerisinde hava kargo ile acil gönderilerinizi yolluyoruz. Hava kargo ile ekspres bir şekilde gönderilen kargoların belli bir ağırlığı geçmeyecek şekilde olması gerekir.Uçak kargo hizmetimizde Türk Ticaret Kanunun gerektirdiği hizmet uygunluğu, yasa dışı gönderim yapmadan gönderim yapmaktayız. Ayrıca yanıcı ve yakıcı maddelerin gönderiminde ise gönderilerin MSDS belgesinin olmaması halinde kargosunun yapılmasını gerçekleştirmiyoruz.

Almanya Kargo Hizmet Çeşitlerimiz

 

Almanya’ya Kargo Gönderme Süreç Aşamaları

 1. İlk olarak kargolamak istediğiniz ürün hakkında müşteri temsilcimiz ile iletişime geçip gönderinizin uygun olup olmadığı bilgisini almalısınız.
 2. Gönderiniz uygun ise almak istediğiniz kargo hizmetini seçmelisiniz.
  1. Eğer adresinizden gönderinizi kurye teslim alacak ise bunun için talep oluşturmanız gereklidir.
  2. Siz şubemize kargonuzu kendiniz getirecekseniz hafta içi 09.00 – 18.30 saatleri içerisinde teslim etmelisiniz.
 3. Gönderimi yapılacak kargonun nereye gideceği, kimin alacağı, kargoyu kimin gönderdiği ve diğer iletişim bilgileri alınır.
 4. İlk olarak gönderimi yapılacak kargoya göre paketlenme yapılması gerekir.
 5. Uzman paketleme ekibimiz tarafından kargolarınız taşıma esnasından zarar görmeyecek şekilde paketlenir. Paketlemede kullanılan koli veya kutular yük basıncına karşı dayanıklıdır.
 6. Uzman ekip paketleme işlemini bitirdikten sonra planlanan tarihte gönderi müşterinin kargo seçeneğine göre yola çıkar.
 7. Kargonuz hava, kara, deniz, demir yolu olmak üzere uygun olan bir ulaşım yolu ile gönderilir.

 

Ayrıntılı bilgi ve fiyat teklifleri için müşteri hizmetleri ; +90 212 668 57 57 veya +90 532 584 28 25 numaralı telefondan  ulaşabilirsiniz.

 

Almanya Hakkında ayrıntılı ülke bilgilerini https://www.ticaret.gov.tr/yurtdisi-teskilati/avrupa/almanya/genel-bilgiler adresinden ulaşabilirsiniz.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müşteri Hizmetleri