Denizyolu Taşımacılığı

Denizyolu Taşımacılığı

Her geçen gün gelişen uluslararası lojistik sektörü güncel ve hızlı çözümlerle karşımıza çıkarken, mal transferinin en kaliteli, en hızlı ve en güvenilir şekilde düşük maliyetlerle sağlanması gerekmektedir.

Fakat maliyete en fazla etki eden unsur olan malın taşınma aşaması, özellikle deniz aşırı mesafelerde uygun maliyetli olması açısından değerlendirilmektedir. Genel anlamda firmalar, şirketler ve kuruluşlar ihtiyaç duydukları transferi gerçekleştirirken, daha uygun maliyetlerde olması nedeniyle denizyolu taşımacılığını tercih etmektedir. Firmamız, sektörün ihtiyaçlarını %100 memnuniyet kapsamında karşılamak için müşterilerine denizyolu taşımacılığı seçeneği de sunmaktadır.

Üstünlükleri

-Denizyolu ile tonlarca kilogram mal güvenle taşınabilir.

-Uzun mesafelerde yüklü transferler için dünyanın dört bir tarafında bu taşımacılık türü kullanılmaktadır.

-Uygun maliyet

-Büyük miktarda ürün taşıyabilme olanağı

-Güvenli taşıma

Türkiye’nin İhracatında Denizyolu Taşımacılığının Rolü Nedir

Denizyolu taşımacılığı Türkiye’nin dış ticaretinin parasal olarak %50,7’lik kısmının taşınmasında tercih edilen taşıma yöntemidir.

Denizyolu taşımacılığı ile özellikle Avrupa ülkelerindeki pek çok limana hızlı ve ekonomik olarak nakliye yapılabilmektedir.

Örneğin 6-8 günlük transit süreler ile İstanbul veya İzmir limanlarından Almanya’nın pek çok limanına ihracat yapılabilmektedir.

Avrupa kıtasının yanı sıra ABD,Avustralya, Çin gibi uzak ülkelerle yapılan nakliyeler denizyolu taşımacılığına dayanmaktadır.

Müşteri Hizmetleri