İçindekiler

Satışlarınızı Arttırmak için: E-ticaret ve Kargo İlişkisi

İnternetin günlük hayatımızı şekillendirmesinin en büyük örneklerinden birisi internetten alışveriş yapmaktır. Artık, birçok kişi internetten alışveriş yapabiliyor ve bunu hayatının vazgeçilmezleri arasında görebiliyor. Öyle ki, giyimden tutun ev eşyasına kadar büyük bir yelpazede satışlar gerçekleştiriliyor ve müşteri sayısı da gün geçtikçe artıyor. İnternetten alışverişe olan güven arttıkça e-ticaret siteleri ve bunların satışları da sürekli artış durumundalar. Dolayısıyla bu artış ürün teslimatını da çok daha önemli bir hale getiriyor. Zamanında teslimat, paketin sorunsuz bir şekilde teslimi, alıcının memnuniyeti gibi kargo firmasının yükümlülükleri arttıkça güvenilir bir kargo firmasını tercih etmek de e-ticaret firmasının mesuliyetinde bulunuyor. Yani, e-ticaret yapan ve internetten satış yaparak para kazanan firmalar iyi bir kargo firması tercih etmek zorundalar. Bu da bize e-ticaret ve kargo ilişkisinin ne kadar önemli olduğunu gösteriyor.

E-ticaret ve Kargo İlişkisi

E-ticaretin vazgeçilmez noktalarından birisi kargo teslimidir. Geleneksel satış yöntemlerinde bu o kadar önemli değilken ve mağazadan satış yapan firmanın kargo mesuliyeti yokken, bugün Türkiye’nin hatta dünyanın bir köşesinden başka bir köşeye satış yapan firma ürününü müşteriye gönderirken bir kargo firması kullanmak durumundadır. Bu da, e-ticaret ve kargo arasında sıkı bir ilişki olduğunu gösterir. Bir e-ticaret firması tüm süreçleri hakkında karar verirken iyi bir kargo firması ile de çalışmak zorunda olduğunu bilerek ona göre tercih yapmaktadır. Peki, bir e-ticaret firması kargo firması tercih ederken nelere dikkat etmeli, müşteri memnuniyetini arttırmak için hangi kriterlere göre bu firmaları tercih etmelidir?

Kargo Firması Tercih Ederken Dikkat Edilecek Hususlar

Dağıtım Ağı

E-ticaret sitesi sahipleri bir kargo firması tercih ederken öncelikle bu kargo firmasının dağıtım ağını dikkate almalıdır. En ücra noktalara bile zamanında teslim yapabilecek firmaları tercih etmek e-ticaret firması için artı değer anlamına gelmektedir.

Hız

Bazı e-ticaret firmaları, müşterilerine özel ürünler gönderebilmekte ve bu ürünlerin çok hızlı bir şekilde teslim edilmesi gerekebilmektedir. Bir kargo firması tercih ederken,  Avrupa Kargo , bu konuda müşterilerine zamanında teslimat, hassasiyet ve güven vaad etmektedir.

Güven

Bir kargo firmasının güvenilir olması, e-ticaret sitesi için artı değer anlamına gelmektedir. Kendisine teslim edilen ürünleri en iyi şekilde alıcıya teslim eden, taşırken özel hassasiyet gösteren kargo firmaları müşteri memnuniyetinin artmasını sağlamaktadır. Bu durumda Avrupa Kargo, e-ticaret firmalarına en yüksek güveni sunmaktadır.

 

Teslimatın En İyi Şekilde Gerçekleştirilmesi

Kargo tesliminde müşterinin evde veya işyerinde olmama durumlarına karşın teslimatın en iyi şekilde gerçekleştirilmesi, e-ticaret firmasına müşteri memnuniyeti olarak geri dönecektir.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müşteri Hizmetleri