İçindekiler

E-Ticaret Yapacaklar İçin En Ucuz Avrupa Kargo Şirketi

E-ticaret girişimcilerinin çözmesi gereken en büyük problemlerden birisi ve çoğu zaman maliyetler konusunda en yüksek hareket kabiliyetini sağlayan konu kargodur. Doğru seçilmiş bir kargo şirketiyle uygun fiyatla anlaşılması halinde ticaret süresince büyük kolaylık söz konusu olacaktır. Böylesine önemli bir konu olması kaynaklı e-ticaret yapacaklar için en ucuz  kargo şirketi olan Avrupa Kargo şirketlerin performanslarıyla ilgili bazı detaylara değinmek yararlı olabilir.

Kargo Anlaşması Nasıl Yapılır?

Kargo anlaşması yapmadan önce derin bir araştırma yapılmalıdır. Bu araştırma sırasında anlaşılması planlanan kargo şirketinin web sitesi ve anlaşma şartları detaylıca incelenmelidir. Tüm şirketler anlaşma şartlarını web sitelerinde sergiler, ancak erişememeniz halinde telefon üzerinden kendileriyle iletişime geçmeniz de mümkündür.

Gönderiler için hangi kargo şirketiyle anlaşmaya varılacağında karar kılındıktan sonra bu şirkete gidilmesi gerekmektedir. Kargo Şirketinde yapılacak görüşme sırasında gönderilmesi planlanan kargoların büyüklüğü, adeti vb. bilgilerin verilmesi beklenir. Bu detaylara göre bir hesaplama yapıldıktan sonra bütçe çıkarılacak ve uygun bulunması halinde 6 aylık ya da 1 yıllık anlaşma imzalanabilecektir.

Unutmayın Pazarlık Payı Her Zaman Vardır

Kargo şirketleri dokümanlarının içerisine yazmasa ve şirket tarafından tavsiye edilen fiyatlardan teklifte bulunulsa dahi her zaman için pazarlık payının olduğu unutulmamalıdır. Bu kapsamda yapılacak görüşme sırasında pazarlık yapılabileceği akıldan çıkarılmamalı ve buna uygun hareket edilmelidir. Çoğu durumda gönderi yoğunluğuna göre  % 20 varan indirimler yapılabildiği bilinmektedir.

Çeşitli Tavsiyeler

Eğer ilk defa e-ticaret yapılacaksa ve kargo konusunda da henüz bilgi ediniliyorsa bazı tavsiyeleri dikkate almak yararlı olabilir.

Sabit Oranlı Kargo Ücretlendirmesi

Hangi durum söz konusu olursa olsun e-ticaret yapan kişiyi kara geçirecek anlaşma türü sabit oranlı kargo ücretlendirmesidir. Eğer sabit oranlı kargo ücretlendirmesi yapmazsanız satın alınacak her ürün için farklı kargo fiyatlarıyla karşılaşan tüketicilerin alımdan vazgeçmesi mümkündür.

Kargo Paketi ve Kutu Çok Önemli

Müşteriler kargo paketini henüz almışken ve bu kargo paketi sizin tarafınızdan hazırlanmış olmasa dahi sizin hakkınızda bir ön yargı sahibi olur. Bu ön yargının olumlu olması için düzenli ve tertipli bir kargo paketinin olması şarttır. Müşterinin o kargo paketinin kendisine özel olarak hazırlandığını ve diğerlerinden farklı olduğunu bir şekilde hissetmesi gerekmektedir.

Ek olarak son dönemlerde kutu açılımı hakkındaki videolar YouTube’un en çok izlenen videoları arasında. Dolayısıyla gönderdiğiniz ürünün de bir YouTube kullanıcısı tarafından paylaşılma ihtimali var.

 

Avrupa Kargo müşterilerin ihtiyacına yönelik özel çözümler ve özel operasyonel kurgular sunarak e-ticaret lojistiğinde de sektördeki öncülüğünü sürdürüyor.

Ayrıntılı bilgi için http://www.avrupakargo.eu/e-ticaret-siteleri/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz..

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müşteri Hizmetleri