Kargo Taşıma Standartlarımız

KARGO TAŞIMA STANDARTLARIMIZ

Kargo Gönderirken bilmeniz gerekenler

 

 • Tüm gönderileriniz için Ticari fatura gereklidir. Avrupa Kargo Fatura bilgilerine ulaşmak için tıklayınız.,
  (Faturayı Avrupa Kargoya kesilmektedir, müşterinize veya farklı firmalara kesilen faturalar kabul edilmemektedir.)
 • Tüm gönderilerin faturalarında yazan ürünlerin çeşidi, adeti ve fiyatı doğru olarak girilmelidir.
  Ürünler ve faturalar tek tek kontrol edilmektedir.
 • Kurumsal Gönderilerin alıcılarına ait Avrupa Birliğine bağlı geçerli bir VAT numarasına sahip olmak zorundadır.
  • VAT numarasını http://www.vatcheck.eu/ adresinden kontrol edebilirsiniz.
  • VAT numarası olmayan alıcılar gönderi bedelinin %30’u kadar peşin vergi ödemek zorundadır.
 • Bireysel gönderiler alıcıları gönderi bedelinin %30’u kadar peşin vergi ödemek zorundadır.
 • Kargonuzun alıcısına en hızlı şekilde, zamanında ulaşabilmesi için alıcının adres ve telefon bilgisini doğru ve eksiksiz olarak bildirmeniz gerekmektedir..
 • Kargonuzu teslim alırken güvenliğiniz için kimliğinizi gösteriniz. Kargo teslimatları, sizin ve kargonuzun güvenliği için ancak kimlik kontrolü ile yapılabilmektedir.
 • Adresten alım taleplerinizin hafta içi 17.00’a kadar, cumartesileri 15.30’a kadar bizlere bildirilmiş olması gerekmektedir.
 • Göndereceğiniz kargonun ambalajını, taşımaya elverişli ve güvenli bir biçimde hazırlamanız gerekmektedir. Şube görevlimiz ya da kuryemiz kargonuzu kabul standartlarına göre değerlendirerek, teslim alacaktır. Paketleme ihtiyacınız için farklı ebat ve amaçlarla size sunduğumuz ambalaj alternatiflerimizden de faydalanabilirsiniz.
 • Kargo ücreti tercihe göre gönderici ya da alıcı tarafından ödenebilmektedir.
  • Ücreti Göndericiden; Taşıma ücretinin gönderici tarafından kargonun verildiği şubeye ödenmesidir.
  • Ücreti Alıcıdan; Taşıma ücretinin alıcı tarafından kargonun varış şubesine ödenmesidir. (Yalnızca Kurumsal Müşterilerimiz için geçerlidir)

Neleri Taşıyoruz?

Standart Dosya Gönderimi

0-3 kg/ds aralığında doküman olan ve belirli bir noktadan belirli bir noktaya daha önceden belirlenmiş teslim sürelerinde teslimatı yapılan hizmetimizdir.

Standart Kargo Gönderimi

Standart Kargo gönderimi ise 01-100 kg/ds aralığında koli, paket, çuval, sandık vb. taşıma standartlarına uygun olan tüm gönderileriniz standart kargo gönderimi kapsamında değerlendirilmektedir.
Sorumluluk Belgesi ile taşınabilecek kargolar
Yetersiz Ambalaj: Taşınma esnasında ambalaj yetersizliğinden dolayı zarar görebilecek ürünlerinizi, tarafların karşılıklı imzalayacağı sorumluluk belgesi ile sigortasız olarak taşıyoruz. (Çevresine zarar verecek şekilde ambalajı yetersiz kargolar, kargo standartları mevzuatının diğer koşullarına da uymak zorundadır.)

HassasVitray, cam ve camdan yapılmış eşyaları, porselen veya seramik eşyaları tarafların karşılıklı imzalayacağı sorumluluk belgesi ile sigortasız olarak taşıyoruz. Ayrıca orijinal ambalajında olmayan elektrikli ve elektronik eşyalar, servis amaçlı taşınan elektrikli ve elektronik eşyalar ile müzik aletleri de tarafların karşılıklı imzalayacağı sorumluluk belgesi ile sigortasız olarak taşınmaktadır.

Özel Ambalajla taşınabilecek kargolar

Akıcı: Ambalajları belirli standartlarda olan kurumsal müşterilerimizin sıvı kargoları, transfer merkezi müdürünün yazılı onayı ile sözleşmede belirlenen koşullar doğrultusunda taşınacaktır.

Not: Standart Ambalaj, ürünün özelliğine uygun olarak tasarlanmış ve kabul görmüş ambalajlardır.

Hassas: Vitray, cam ve camdan yapılmış eşyalar, porselen veya seramik eşyalar, elektronik eşyalar ile müzik aletleri korumalı kasa veya sandık içerisinde taşınacaktır.

Diğer: 100 kg’ dan az ve tek parça halinde olmak koşuluyla kaporta, aks, direksiyon mili, kepçe kazması, drenaj borusu, dikenli tel, sanayi vanası, inşaat asansörü, tıbbi malzemeler, içindeki sıvısı boşaltılmış akü, hidrolik pompa, şanzıman ve parçaları vb ürünler ile 25 kg. dan az olan vida zincir, somun, çivi gibi metal malzemeler; barkot etiketi yapıştırılabilen ve dağılmaya sebebiyet vermeyecek korunaklı ambalajlarda veya sağlam sandıklarda taşınabilir. Rulo halindeki halı ve kumaşlar, basılı evraklar, film kasetleri veya metal film makaraları korunaklı bir ambalajla çevrelenerek taşınabilir.

Neleri Taşımıyoruz?

 • Akıcı, yanıcı, patlayıcı, zehirli ve tehlikeli kimyasal maddeler
 • Bozulabilecek, dökülebilecek veya kötü kokulu gıda maddeleri ile teneke ve plastik bidon içinde sıvı yağ, ham deri vb ürünler
 • Uç kısımları köşebent ile kapalı olmayan sivri uçlu, delici kargolar
 • Yaylı yatak ve demonte olamayan mobilyalar
 • Ziynet eşyası, çek, senet, altın, döviz, nakit para, gibi kıymetli evraklar ve yasal olmayan kargolar
 • Tek parça maksimum 100 kg ve 3 metre, tek parça maksimum 101-250 kg ve 5 metre üzeri kargoların taşınması yasak olduğundan bu içerikteki gönderilerinizi teslim almayacağımızı belirtiriz. (Ancak, göndericinin kargoyu çıkış transfer merkezimize getirmesi ve alıcının varış transfer merkezinden teslim alması koşuluyla tek parçada 250 kg ve 5 metre uzunluğa kadar olan kargolar kabul edilebilir)
 • Diğer kargolara sinebilecek koku yayan ürünler
 • Ambalajı olmayan açık gönderiler
 • Ambalajının açılması ve dağılması sonucu kırılabilecek ve diğer kargolara zarar verebilecek eşya ve malzemeler
 • Sahte veya Replika ürünler (Marka mallar), silah, patlayıcı maddeler, nakit para, antika, eski para, döviz, çek, senet, mücevher  ve  tütün ve tütün ürünleri, alkollü ürünler, gıda ürünleri, cep telefonları, dürbün, Dinleme cihazları, radar,dedektör, takviye edici gıdalar, sporcu gıdaları ve kozmetik ürünleri, Sahte belge,kimlikler, pasaport, diploma,Elektronik Sigaralar, Nargile tütünleri özel izne tabi olan drone tipi ürünler gönderilememektedir.
Müşteri Hizmetleri