İçindekiler

Yurtdışı Kargo

Yurtdışı Kargo gönderilerinizi, Dünya’nın 220’yi aşkın ülke​sine hızlı, güvenilir ve ekonomik fiyat ayrıcalıkları ile ulaştıran bu hizmet çerçevesinde Ticari amaçlı ürünler, doküman, paket gönderilerinizin yanı sıra mobilya ev iş eşyası adreslerine güvenilir şekilde teslim ediyoruz.

Yurtdışı Kargo

Yurtdışına Kargo Göndermek !

Türkiye sınırları dışında kalan ülkelere kargo gönderiminin, Kurumsal Ve Bireysel müşterilerimizin için bir çok nedeni bulunmaktadır.

Yurtdışı Kargolarının alıcıya ulaşabilmesi için üç ana yöntem bulunmaktadır, Bunlar Hava Yolu , Kara Yolu ve Deniz yoludur..

Gönderim yönetimi seçimi gönderici ve alıcının istekleri doğrultusunda, seçim yapılır.

Hava Yolu – Uçak Kargo

Hava Yolu ile Yurtdışı Kargo Gönderimi ağırlıklı olarak, gönderinin aciliyeti ve hassaslığı ile alakalı olarak seçilir, diğer taşıma seçeneklerine göre maliyet açısında yüksek olmasına rağmen teslim süresi çok hızlıdır, Ortalama Türkiye’den Dünya’nın herhangi bir ülkesine yapmış olduğunuz bir uçak kargo ile gönderiniz 1-5 gün arasında alıcıya teslim olmaktadır.

Yurtdışı Uçak Kargo İle genelde kurumsal firmalar numune, hassas, değerli, aciliyeti yüksek ürünlerin göndermenin yanı sıra evrak vb dosyaların gönderimi için kullanmakadır.

Bireysel müşterilerimiz ise uçak kargo ile hediye, evrak, kişisel eşya gibi bir çok gönderisi için uçak kargosunu seçmektedir.

Kara Yolu – Tır Kargo

Kara yolu ile yurtdışı kargo gönderimi ağırlıklı olarak yük ağırlığı, hacmi büyük  ve zaman problemi olmayan gönderiler için kullanılmaktadır.

Hava  yolu kargoya nazaran çok büyük fiyat avantajları vardır ama zaman olarak gönderileceği ülkeye göre 2-20 gün sürmektedir.

Kara Yolunu seçene kurumsal müşterilerimiz çok çeşitli yüklerini gönderiler bunlardan bazıları Tekstil, Makine, Mobilya, Gıda vb.

Bireysel Müşterilerimiz ise daha çok Türkiye’den almış oldukları ev, iş yeri mobilyalarını taşıma amaçlı kullanmaktadır.

Deniz Yolu – Gemi Kargo

Deniz yolu ile yurt dışı kargo gönderimleri yine kara yolu ile aynı amaçlar ile düşünülebilir, yani yük ve hacim ağırlığı büyük aman zaman problemi olmayan gönderiler için kullanılır,

Deniz yolu kargo seçimi daha çok Türkiye ile kara yolu bağlantısı olmayan deniz aşırı ülkelere kargo gönderimi amacı ile kullanılır, kara ve deniz yoluna göre daha ekonomi olan deniz yolu kargo teslim süresi  olarak 15-45 gün sürmektedir, bu ulaşım yolunu daha çok kurumsal firmalar kullanmakta olup bireysel müşterilerimiz tercih etmemektedir.

Yurtdışına Kargo Nasıl Gönderilir? 

 

Yurtdışına Kargo için Gönderi Türü Belirleme ve Yasaklı İçerikler

Yurdışı kargo yaparken aşağıda belirtmiş olduğumuz yasaklı ürünlere lütfen dikkat ediniz, aşağıdaki yasaklı ürünler dışında tüm gönderileriniz adresine teslim edilir, örneğin; Giyim eşyası, yedek parça, mobilya, evrak, katalog, dergi, matbaa ürünleri vb bir çok gönderiniz güvenle ve hızla teslim edilir.

  • Akıcı, yanıcı, patlayıcı, zehirli ve tehlikeli kimyasal maddeler
  • Bozulabilecek, dökülebilecek veya kötü kokulu gıda maddeleri ile teneke ve plastik bidon içinde sıvı yağ, ham deri vb ürünler
  • Uç kısımları köşebent ile kapalı olmayan sivri uçlu, delici kargolar
  • Yaylı yatak ve demonte olamayan mobilyalar
  • Ziynet eşyası, çek, senet, altın, döviz, nakit para, gibi kıymetli evraklar ve yasal olmayan kargolar
  • Tek parça maksimum 100 kg ve 3 metre, tek parça maksimum 101-250 kg ve 5 metre üzeri kargoların taşınması yasak olduğundan bu içerikteki gönderilerinizi teslim almayacağımızı belirtiriz. (Ancak, göndericinin kargoyu çıkış transfer merkezimize getirmesi ve alıcının varış transfer merkezinden teslim alması koşuluyla tek parçada 250 kg ve 5 metre uzunluğa kadar olan kargolar kabul edilebilir)
  • Diğer kargolara sinebilecek koku yayan ürünler
  • Ambalajı olmayan açık gönderiler
  • Ambalajının açılması ve dağılması sonucu kırılabilecek ve diğer kargolara zarar verebilecek eşya ve malzemeler
  • Sahte veya Replika ürünler (Marka mallar), silah, patlayıcı maddeler, nakit para, antika, eski para, döviz, çek, senet, mücevher  ve  tütün ve tütün ürünleri, alkollü ürünler, gıda ürünleri, cep telefonları, dürbün, Dinleme cihazları, radar,dedektör, takviye edici gıdalar, sporcu gıdaları ve kozmetik ürünleri, Sahte belge,kimlikler, pasaport, diploma,Elektronik Sigaralar, Nargile tütünleri özel izne tabi olan drone tipi ürünler gönderilememektedir.

Yurtdışına Kargo Teslim Süresi

Yurdışı Kargolarınız Hava yolu ile Avrupa için genelde 1-3 iş günü içerisinde adresine teslim olurken Amerika ve Afrika kıtası için bu süreç 2-5 sürtmektedir, Asya için 1-4 gündür.

Gönderinizin takip ettiğiniz anda nerede olduğunu görmenizi kolaylaştırıyoruz. Her bir pakete bir takip numarası atadığımız için, paketiniz Avrupa Kargo sisteminde ilerlerken numarası tarandığında gönderinizin aşaması hakkında bilgi sahibi olursunuz. Gönderilerizi anlık olarak takip edebiliyorsunuz.

Kara yolu taşımacılığında kargo teslim süresi yine Avrupa Kıtası için 10-15 gün sürmektedir.

 Yurtdışına En Ucuz Kargo ve Fiyatlandırma

Hava Yolu taşımacılığında Firmalar ve bireysel göndericiler adına diğer taşıyıcı firmalarla anlaşmalar yapıp, grup satın alma gücünden faydalanarak en iyi fiyat garantisi ile sizlere hizmet veriyoruz.

Dünyanın en büyük lojistik şirketlerinden UPS, TNT, DHL, Gls ve Fedex firmaları ile %50 varan fiyat avantajları, 1 ila 5 gün de adrese teslim paket gönderim hizmeti sunuyoruz.

Kara Yolu taşımacılında ise avrupa için hava yolu taşımacılık sitemine benzer bir sistem kullanmaktayız, Kara yolu ile isterseniz 1 koli isterseniz 100 koli gönderim yapmak istediğinizde diğer müşterilerimizin gönderileri ile sizin gönderinizi birleştirerek 1 tırın yükünü paylaştırarak hem nakliye maliyetlerinizi düşürüyoruz, hemde resmi evraklardan doğacak giderlerinizi minimuma indiriyoruz, beyanname, ihracat evrakları, yurt dışı taşıma evrakları vb

 

Yurtdışına Kargo Gönderiminde Adrese Teslim

Tıpkı yurt içi kargo gönderiminde olduğu gibi yurtdışına kargo gönderimi yaparken de adrese teslim seçeneği bulunuyor. Ayrıca teslim alacak kişinin bulunamadığı durumlarda kargo sahibi en yakın kargo şubesinden kendiside teslim alabilmektedir.

Uluslararası kargolarda gönderilerin içeriğine bağlı olarak varış ülkesinin yasaları ve vergilendirme sistemine göre gönderiler gümrüğe tabi olabilmektedir, gümrüğe tabi olmanın anlamı ise gönderi içeriğine bağlı olarak varış ülkesinin kanun ve vergilendirme sitemine göre gönderim ücretinin (Nakliye Ücreti) yanı sıra vergi+gümrük ödemeleri çıkabilmektedir, bu nedenle gönderiler direk adrese teslim olmadan kargo firması gümrük + vergi ödemesi talep edebilir, ödemeler kargo firmasında nakit veya sisteme bağlı olarak online yapılmaktadır , ödeme sonrası gönderiniz yine ikinci bir işlem yapmadan adresinize teslim olur. Ortalama olarak gönderi değerinin %20 – % 30 arası bir ödeme oluşabilmektedir.


[top]

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Müşteri Hizmetleri